Бібліотека
Книжковий фонд бібліотеки на сьогоднішній день становить 14780 примірників із них:
- художня та галузева література 4555 примірників;
- підручники 10225 примірників;
- періодичні видання.
Один раз на рік при комплектуванні фонду бібліотекар разом із викладачами та майстрами виробничого навчання робить перспективне замовлення пудручників на наступний навчальний рік, враховуючи профіль ліцею та контингент учнів.
Інформаційна робота бібліотеки має на меті своєчасне ознайомлення педагогічного колективу з новими надходженнями навчальної та методичної літератури. З цією метою видається “Інформаційний список новинок”, де відображається вся отримана література. Ефективними формами інформування є бібліографічні огляди нових надходжень, періодичних видань “Огляд преси”, організація книжкових виставок: “Вінок калиновий сплітаю із звичаїв рідного краю”, “Краса, яка потребує захисту”, “Ми чуємо тебе, Кобзарю.крізь століття…”, “Книги дарують натхнення”, “Їх обрала історія” та інші.
Сьогодні нас оточує безліч сучасних девайсів і гаджетів, які значно полегшують наше життя. Одним з таких засобів є електронна книга. Її зручно брати з собою в поїздки, читати вдома і у відрядженні, вона не займає багато місця, має малу вагу, але при цьому вміщує у своїй пам’яті багатотомну бібліотеку. Крім того, електронна книга має багато додаткових функцій і простий інтерфейс, зрозумілий навіть дитині. Так що купити собі це компактний багатофункціональний смо електроніки – правильне рішення для тих, хто любить читати не тільки в читальному залі бібліотеки. Ну, а про те, як користуватися електронною книгою, ми розповімо в цій статті.
Трохи про електронну книгу
Ті, хто вважають, що електронні книги з’явилися буквально вчора, глибоко помиляються. Насправді перша електронна книга була вже в 1971 році. А в 1996 році компанія DEC розробила пристрій, призначений для читання електронних документів. Але через свою дорожнечу в серійне виробництво так і не пішло. Потім, приблизно через два роки, вже інша компанія NuvoMedia презентувала користувачам свою модель електронної книги, яка, на жаль, також не пішла далі пілотного зразка. Так що «нова» електронна книга – це добре забута ідея, помножена на сучасні технології, які почали впроваджувати у виробництво з 2007 року.
Електронна книга сьогодні
Сьогодні електронна книга – затребуване пристосування, яке з задоволенням використовують і дорослі, і діти. В основі сучасних пристроїв лежить технологія електронного паперу e-Ink, яка і дозволила створити досить функціональний пристрій. Такі книги мають ряд переваг перед своїми паперовими побратимами:
100% гіпоалергенність і відсутність книжкової пилу;
велика місткість інформації, що дозволяє “зберігати” в одній книзі сотні книг;
невелика вага і зручні габарити;
можливість налаштування зображення, шрифту, кольору сторінок;
відсутність шкідливого впливу на очі (доведено, що всі сучасні моделі електронних книг значно менше шкодять очам, ніж монітор комп’ютера);
можливість користуватися додатковими функціями книги (перегляд відео, прослуховування аудіоматеріалів);
можливість качати вподобані книжки (фільми, кліпи) з інтернету, заощаджуючи час і гроші на придбання паперової літератури;
прийнятна ціна (при цьому, купуючи електронну книгу, ви платите відразу за цілу бібліотеку).
Що ж стосується мінусів електронної книги, то на сьогоднішній день це тільки необхідність підзарядки.
Формат має значення
Сучасні електронні книги підтримують такі формати, як: TXT, DOC, PDF, EPUB, DJVU, RTF, FB2 HTML, CHM, PRC, TCR, LRF, WOLF. Але, звичайно, у кожного пристрою свій список доступних файлів. Якщо ж вас цікавить більш функціональна книга, то при покупці варто звернути увагу на ті моделі, які «читають» більше форматів або на ті, які підтримують формати, широко використовувані в інтернеті або легко конвертовані в інші поширені формати.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Якщо книга – джерело знань, то бібліотека – шлях до нього. В умовах карантину пропонуємо вам до використання посилання на відкриті українські онлайн-бібліотеки.
https://sites.google.com/site/openbookclassic/ – безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.
http://poetyka.uazone.net/– поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.
Портал http://www.nbuv.gov.ua/ – найбільша в Україні база даних наукової літератури
https://ukrclassic.com.ua/ оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури.
В онлайн-бібліотеці http://e-bookua.org.ua/ зібрана велика колекція книг здебільше художнього напрямку. Сайт має такі розділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичні романи, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи, боєвики”, “Любовні романи”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”.
Публічна електронна бібліотека української художньої літератури http://xn--j1acojb1j.org. Основними розділами бібліотеки є українська література, переважно класика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів та широкого загалу.