Бібліотека

Книжковий фонд бібліотеки на сьогоднішній день становить 32297 примірників із них:

  • художня та галузева література 18824 примірників;
  • підручники 13473 примірників;
  • періодичні видання.

Один раз на рік при комплектуванні фонду бібліотекар разом із викладачами та майстрами виробничого навчання робить перспективне замовлення пудручників на наступний навчальний рік, враховуючи профіль ліцею та контингент учнів.

Інформаційна робота бібліотеки має на меті своєчасне ознайомлення педагогічного колективу з новими надходженнями навчальної та методичної літератури. З цією метою видається “Інформаційний список новинок”, де відображається вся отримана література. Ефективними формами інформування є бібліографічні огляди нових надходжень, періодичних видань “Огляд преси”, організація книжкових виставок: “Вінок калиновий сплітаю із звичаїв рідного краю”, “Краса, яка потребує захисту”, “Ми чуємо тебе, Кобзарю.крізь століття…”, “Книги дарують натхнення”, “Їх обрала історія” та інші.

43bibl3 43bibl7
Використання мультимедійних технологій при проведені Шевченківських днів. Тематичне інформування ”Найбільші бібліотеки світу”.
43bibl10 43bibl13
Проведення випускного для учнів з терміном навчання 1.5 роки (Муляр,плиточник; Слюсар по ремонту автомобілів). Актив бібліотеки.
43bibl14 43bibl2
Ознайомлення учнів із бібліотечними ресурсами районної бібліотеки. Проведення круглого столу до 150 річниці від дня народження А.С.Макаренка.

 

book

Сьогодні нас оточує безліч сучасних девайсів і гаджетів, які значно полегшують наше життя. Одним з таких засобів є електронна книга. Її зручно брати з собою в поїздки, читати вдома і у відрядженні, вона не займає багато місця, має малу вагу, але при цьому вміщує у своїй пам’яті багатотомну бібліотеку. Крім того, електронна книга має багато додаткових функцій і простий інтерфейс, зрозумілий навіть дитині. Так що купити собі це компактний багатофункціональний смо електроніки – правильне рішення для тих, хто любить читати не тільки в читальному залі бібліотеки. Ну, а про те, як користуватися електронною книгою, ми розповімо в цій статті.
Трохи про електронну книгу
Ті, хто вважають, що електронні книги з’явилися буквально вчора, глибоко помиляються. Насправді перша електронна книга була вже в 1971 році. А в 1996 році компанія DEC розробила пристрій, призначений для читання електронних документів. Але через свою дорожнечу в серійне виробництво так і не пішло. Потім, приблизно через два роки, вже інша компанія NuvoMedia презентувала користувачам свою модель електронної книги, яка, на жаль, також не пішла далі пілотного зразка. Так що «нова» електронна книга – це добре забута ідея, помножена на сучасні технології, які почали впроваджувати у виробництво з 2007 року.
Електронна книга сьогодні
Сьогодні електронна книга – затребуване пристосування, яке з задоволенням використовують і дорослі, і діти. В основі сучасних пристроїв лежить технологія електронного паперу e-Ink, яка і дозволила створити досить функціональний пристрій. Такі книги мають ряд переваг перед своїми паперовими побратимами:
100% гіпоалергенність і відсутність книжкової пилу;
велика місткість інформації, що дозволяє “зберігати” в одній книзі сотні книг;
невелика вага і зручні габарити;
можливість налаштування зображення, шрифту, кольору сторінок;
відсутність шкідливого впливу на очі (доведено, що всі сучасні моделі електронних книг значно менше шкодять очам, ніж монітор комп’ютера);
можливість користуватися додатковими функціями книги (перегляд відео, прослуховування аудіоматеріалів);
можливість качати вподобані книжки (фільми, кліпи) з інтернету, заощаджуючи час і гроші на придбання паперової літератури;
прийнятна ціна (при цьому, купуючи електронну книгу, ви платите відразу за цілу бібліотеку).
Що ж стосується мінусів електронної книги, то на сьогоднішній день це тільки необхідність підзарядки.
Формат має значення

Сучасні електронні книги підтримують такі формати, як: TXT, DOC, PDF, EPUB, DJVU, RTF, FB2 HTML, CHM, PRC, TCR, LRF, WOLF. Але, звичайно, у кожного пристрою свій список доступних файлів. Якщо ж вас цікавить більш функціональна книга, то при покупці варто звернути увагу на ті моделі, які «читають» більше форматів або на ті, які підтримують формати, широко використовувані в інтернеті або легко конвертовані в інші поширені формати.

IMG_1267 20170921_090352