Насильство. Як його уникнути

Однією з основних складових частин фізичного та психічного здоров’я  особистості є відповідний мікроклімат в домашніх умовах, в умовах навчання та проведення дозвілля.

DSC00263

На виконання законодавчих вимог у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» у всіх навчальних закладах держави проводяться відповідні заходи. Спрямовані на  формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, насильницької моделі поведінки у приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб.

Саме з цією метою психологічною службою ліцею постійно проводяться численні заходи. Серед яких було проведено виховну годину з елементами тренінгу «Насильство. Як його  уникнути».  Практичний психолог Крам Г.В. та соціальний педагог Жерносєкова В.А. ознайомили учнів групи № 5, які навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» з  основними правовими документами, що захищають дітей від насильства, розкрили поняття про різні види насильства, розробили відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику.

Учні виконували вправи «Мозковий штурм», «Міф чи реальність», «Види насильства», переглянули відеоролики, власноруч виготовляли «Долоньку, яка не чинила насильства».

Наприкінці зяняття кожен присутній на заході висловив своє побажання. Вустами дітей звучала істина: «Мій улюблений світ – без насильства, без жорстокості, болю і зла!»

 

Практичний психолог                                             Крам Г.В.

DSC00250 DSC00252