До тебе, Тарасе!

Про нього кажуть “геній”, “пророк”, “український Месія” – сьогодні постать поета стала ідеологічною.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Біографія  Кобзаря досліджувалась впродовж майже двох століть, та й сьогодні перед нами постає чимало запитань та загадок, точних відповідей на які годі й шукати. Однак, уявляючи собі легендарний портрет Шевченка під рушниками, варто пам’ятати, що з нього на нас дивиться сильний погляд стомленої людини, котра знала, відчувала й переживала щось зовсім інше, недосяжне, незбагненне… Можливо життєвий шлях Тараса був таким тернистим й заплутаним саме через те, що в постійних пошуках істини поету й художнику вдалося випередити тенденції свого часу.

 

Для вшанування пам’яті Великого Генія в Радивилівському професійному ліцеї було проведено ряд заходів, спрямованих на залучення учнів до  вічно живого Тарасового слова, адже, навіть через 204 роки, слова та думки Шевченка звучать наче щойно написані чи сказані. Кобзар живий та актуальний в наші дні, як ніколи. Серед них:

Оформлення фойє та кабінетів «Висловлювання Шевченка та про Шевченка».  Такі як:

“Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.”

(“І мертвим, і живим…”)

 

“Доборолась Україна до самого краю.

Гірше ляха свої діти її розпинають”.

(“І мертвим, і живим…”)

 

“Якби ви вчились так, як треба
То й мудрість би була своя”.

(“І мертвим, і живим…”)

 

«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю». О. Вишня

 

«Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за великий вкладу культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини». Джон Ф. Кеннеді

 

Під час поетичної години «До тебе, Тарасе», викладач Борисевич І.П. прагнула виховувати і учнів любов до рідної мови, скарбів поетичного слова, України; показати значимість постаті Кобзаря для всього людства;   розвивати творчі здібності учнів, поглибити знання з біографії Т.Г.Шевченка; повагу і шану до велета України – Т. Г. Шевченка. Учні мали змогу переглянути відео «Богдан Ступка. І мертвим, і живим, і ненародженим», «Скрябін. Мені однаково».

Учасники заходу читали вірші відомих українських поетів та поетів Рівненщини:

Климчук Р.  М. Чепури «Родина. Т. Г. Шевченку»;

Сорока Д. Л. Костенко «Кобзареві»;

Кощук  В. Підпалого «Кобзар»;

Криворучко Г. Чубая «А в нього були очі сині»;

Губська А. В. Климентовської «Міг би жити»;

Глібко Б. М.Рильського «Шевченко»;

Ізовський М. Л.Костенко «Кобзар співав в пустелі Косаралу»;

Каналош  Г. У. Кравченко «Хто  то,  хлопче,  був  Тарас?».

Дубчак Яна, Коренківська Марія та Мендак Інна виконали пісню Наталії Май «Кобзар».

 

Метою виховної години «Тарас Шевченко – світова наша слава», яку підготувала Грицайчук В.І., було розриширення знань про красу й багатство творчості  Т. Шевченка; виховання любові до творів автора та його «Кобзаря».

 

Кубіт О.А. підготувала літературну годину «Шевченкова весна», де учні ще раз змогли розкрити велич і безсмертя українського поета, світового генія, неперевершеного майстра слова Т.Г.Шевченка. Під час заходу звучали пісні на вірші Шевченка, було символічне вишиття рушника стрічками, лунала поезія. Активними учасниками заходу були такі учні:

Мовчан Катерина, Устичук Марія, Морозюк Павло, Беднарський Володимир, Прохарчук Михайло, Гринюк Андрій, Климчук Галина, Околіта Соломія.

 

 

Конкурс читців-декламаторів Шевченківської поезії „ Живи, Кобзаре, в пам’яті людській!”. Переможцем стала учениця ІІ курсу 33 групи Мовчан Катерина, яка і була представником нашого закладу на обласному конкурсі читців-декламаторів зі своєю власною поезією “До тебе, Тарасе”.

 

Дубчак Яна, учениця

IMG_20180226_103753 IMG_20180226_104735