Це має знати кожен!

Нещодавно до учнів 31 групи завітав медбрат професійного ліцею  Пукас Назар Вікторович, який ознайомив учнів з основними правилами, принципами та методами надання першої долікарської допомоги.

01

За даними ВООЗ, близько 30% осіб, які загинули внаслідок нещасних випадків, могли б бути врятовані, якби їм своєчасно і правильно надали першу долікарську допомогу або своєчасно доставили до медичного закладу.

Своєчасно надана та правильно проведена перша долікарська допомога не лише рятує життя потерпілому, а й забезпечує подальше успішне лікування, запобігає розвиткові важких ускладнень, а після завершення лікування зменшує втрату працездатності.

Назар Вікторович розповів учням хто може надавати допомогу, які можуть трапитися ситуації та як потрібно надати першу долікарську допомогу для того, щоб врятувати людині життя.

Під час бесіди учні дізнались як правильно оцінити стан потерпілого, визначити характер і тяжкість травми, що становить найбільшу загрозу для його життя, а також які дії необхідно виконати щодо врятування потерпілого в порядку терміновості (забезпечити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, накласти пов’язку тощо). Бесіда супроводжувалась пізнавальною мультимедійною презентацією та відео.

За словами Назара Вікторовича, щоб урятувати життя потерпілому одного бажання замало, для цього потрібні хоча б елементарні знання, тому основним завданням бесіди було донести ці знання її учасникам.

 

О.Д. Довбета,

класний керівник групи №31

1